94/8/18
تعداد نظرات:0
13:19
شماره مطلب:13948185377
-A A +A
در وزن 80 کیلوگرم

فرنگی‌کار قم به مدال طلای کشتی قهرمانی کشور دست یافت

کشتی‌گیر جوان استان قم موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی فرنگی رده سنی بزرگسالان کشور را به خود اختصاص داد.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی بزرگسالان کشور در حالی با معرفی تیم‌ها و نفرات برتر اوزان مختلف به کار خود پایان داد که کشتی‌گیر مستعد و آینده‌دار قم توانست در وزن 80 کیلوگرم با شکست تمامی حریفان خود عنوان قهرمانی را کسب کند.

این کشتی‌گیر مهدی ابراهیمی است که از میادین رسمی داخلی و برون‌مرزی مسابقات رشته کشتی فرنگی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان مدال‌های ارزشمندی در کارنامه دارد و عضو تیم‌های ملی هر دو رده سنی نیز بوده اما اکنون در رده سنی بزرگسالان افتخارآفرین شده است.

مهدی ابراهیمی دارنده مقام سوم و نشان برنز رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در سال 2013، مدال طلای پیکارهای قهرمانی جوانان کشور در سا‌ل‌های 1393 و 1394 و عضو تیم ملی کشورمان در مسابقات جهانی 2015 جوانان در کشور برزیل است که بعد از درخشش در رقابت‌های نوجوانان و جوانان کشور و تیم ملی اکنون در مسابقات قهرمانی کشور با اقتدار به مدال طلا دست یافته است.

مهدی ابراهیمی در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در سالجاری عضو تیم ملی کشورمان بود و همراه با تیم ملی به کشور برزیل سفر کرد، اما در این رقابت‌ها با بدشانسی موفق به کسب مدال نشد تا اینکه بار دیگر در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور در سال جاری به مقام قهرمانی و نشان طلا دست یافت.

این کشتی‌گیر بعد از موفقیت در کسب مدال طلای رقابت‌های سال 1394 کشتی فرنگی جوانان کشور در اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه برای اینکه بار دیگر شایستگی‌های خود را در سطح اول کشتی کشور به اثبات برساند در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی بزرگسالان ایران به عنوان فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم به میدان آمد و با شکست تمامی رقبای خود عنوان قهرمانی را به دست آورد.

کشتی‌گیر مستعد و توانمند قم در رقابت‌های این دوره که به میزبانی سالن شهدای هفتم‌تیر تهران به انجام رسید با اینکه یک چهره تازه‌وارد به جمع بزرگان وزن 80 کیلوگرم بود اما تک تک مدعیان این وزن را از شکست داد و به مقام قهرمانی و نشان طلا نائل شد.

فرنگی‌کار جوان و افتخارآفرین کشتی فرنگی قم برای کسب مقام نخست، عنوان قهرمانی و نشان طلای مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور با حریفی از تهران به رقابت پرداخت و با کسب برتری در این دیدار پایه‌گذار دومین مدال طلای تیم قم شد.

رقیب کشتی‌گیر مطرح استان قم در دیدار فینال وزن 80 کیلوگرم این رقابت‌ها، میلاد خسروی از تهران بود که با نتیجه جالب توجه 11 بر دو برابر مهدی ابراهیمی مغلوب شد و در نهایت نماینده کشتی قم توانست عنوان قهرمانی این وزن را کسب کند.

در رده‌بندی نهایی پیکارهای وزن 80 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی بزرگسالان کشور ابراهیمی از قم قهرمان شد، میلاد خسروی از تهران در جایگاه دوم ایستاد و به مقام نایب قهرمانی رسید، دیگر نماینده قم یعنی علی زینتی‌رفاه به اتفاق امیر شاه‌پروری از توابع تهران به مقام سوم مشترک رسیدند.

همچنین در شرایطی که مقام پنجم مشترک وزن 80 کیلوگرم به آرش پرهیزگار از فارس و سعدالله صیدی از ایلام تعلق گرفت، به دلیل حضور مهدی ابراهیمی در تیم ملی جوانان این کشتی‌گیر فعلا به تیم ملی بزرگسالان نیامد.

منبع: فارس

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.