94/11/12
تعداد نظرات:0
17:02
شماره مطلب:139411127187
-A A +A
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

وظیفه امروز: تشریح وقایع و ریشه‌های شکل‌گیری انقلاب برای نسل جوان و نوجوان و نقش برجسته ولایت فقیه درحفظ، اقتدار و یکپارچگی نظام

شیخ‌الاسلام، با اشاره به سرزندگی فرهنگ وگفتمان انقلاب، علی‌رغم خواست بدخواهان نظام، وظیفه امروز را تشریح وقایع وریشه‌های شکل‌گیری‌انقلاب و نهادینه‌کردن آرمان‌های روزهای‌آغازین انقلاب برای نسل‌جوان ونوجوان عنوان کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

(( والفجر ولیال عشروالشفع والوتر))

بار دیگر سپیده فلق انقلاب شکوهمند مان بر مام میهن تابیدن گرفت . بار دیگر طلیعه روح نواز فجر بهمن از راه رسید و وجود مردمان پاک ایران را گرمی بخشید . سی وهفت سال می گذرد از زمانی که بزرگ مرد دین ،اخلاق وسیاست بساط طاغوت،الحاد و استبداد را برچید و خوان جمهوریت واسلامیت را گسترد. سالیان بسیاری از کاشت نهال امید در دل های مردمان این آب و خاک می گذرد واکنون روز به روز جوانه های نو به نو در عرصه های مختلف از بدنه درخت ستبر وتنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی می روید. آرامش ،امنیت، استقلال ،امیدوثبات ثمره هایی است که امروز نه تنها ایرانیان بلکه جهانیان این شکوه و هیبت رادر بلندای تاریخ شکوهمند ایران عزیز به نظاره ایستاده اند .

در این میان اگرچه گردنسیان فرهنگ وگفتمان انقلاب را هماره بسیاری از بدخواهان نظام خواسته اند بر اذهان عمومی جامعه بپاشند اما در طول تاریخ انقلاب به مدد کلام نافذ بنیانگذار و پیرومراد سفر کرده مان ورهبری فرزانه وگرانقدرمان ، تمام تلاش وسعی شان چون هاونی در آب که نه در کویر ذهن شان و درسرابی کوفتن بوده و به همین دلیل طراوت ،شادابی وسرزندگی گفتمان انقلاب با وجود گذشت سالیان بسیار از آغاز آن را شاهدیم واین نشان از ریشه دوانیدن عمیق در جان و دل همگان است .

آن چه امروز پس از سالیان بسیاری که از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد حائز اهمیت بوده ومی بایست به آن توجه کافی ووافی داشت؛تشریح وقایع انقلاب وریشه های شکل گیری انقلاب، شرایط خفقان واستبداد ستم شاهی ،نقش برجسته رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)ورکن رکین ولایت فقیه این عمود خیمه وعامل حفظ،اقتدار ویکپارچگی نظام و نقش پررنگ مردم در پیروزی انقلاب است که می بایست به عنوان امانت به نسل جوان ونوجوان امروز که شرایط آن روزگار رادرک ننموده اند منتقل وبازگوشود تا گفتمان انقلاب، تاکید بر آرمان های روزهای آغازین و استمرار شعار راهبردی استقلال ،آزادی ،جمهوری اسلامی در ایران همیشه سرافراز نهادینه گردد.

نقش نهاد عالی آموزش وپرورش به عنوان اصلی ترین و تاثیر گذارترین مجموعه در این زمینه که آینده سازان فردای کشور ومیهن در آن تعلیم وتربیت یافته و ساخته می شوند؛ بسیار برجسته وبارز است ووظیفه مهم وخطیری است که بر عهده تمام آنانی که دل در گروی نظام و ایران دارند، قرارداده شده است . بی شک برنامه های تعالی تربیتی ،شخصیتی و پرورش این عزیزان در آینده می بایست منسجم تر از گذشته در این مسیر قرار گیرد.

این جانب ضمن تبریک سی وهفتمین سالروزپیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی ایران به همه دست اندر کاران و مجموعه تلاشگر و فهیم آموزش وپرورش ،معلمان،کارمندان،دانش آموزان وخانواده های محترم ایشان در استان قم ازهمه درخواست می نمایم بابرجسته کردن برنامه های دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی وبخصوص حضورباشکوه وگسترده درراهپیمایی عظیم ومیلیونی روز22 بهمن باردیگرتعهدخودبه مبانی اسلام وانقلاب راحفظ نموده وبافریادهای دشمن شکن خویش ، دفاع ازآرمان های امام عزیز(ره) وشهدای گرانقدر،باردیگراوج عظمت واقتدارخودرابه جهانیان نشان دهند.

درودوسلام می فرستیم به شهیدانی که آرامش رابه سرزمینمان ارمغان دادند، بویژه شهدای 8 سال حماسه ونوروفجرآفرینان 57 ایران عزیزاسلامی وسلام می دهیم به روح بلندوملکوتی بنیانگذارفقیدانقلاب ،حضرت امام روح الله (ره) وفریادبرمی آوریم ، اماما ! شهدا !

مازنده ازآنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست .

سلام برفجری که آفریدیدوسلام برتمامی فجرآفرینان

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.